Projekt bułka z masłem

Przepisy kulinarne to element ponadczasowej tradycji w polskich domach. Nasze babcie przekazywały bardzo bogate zeszyty z recepturami swojej najstarszej córce, później ta przekazywała receptury pierwszej wnuczce i tak historia całymi latami zataczała koło. Dziś rzadkością są już zeszyty zapisane starannym pismem, gdzie na kartkach przewijają się wytrawne potrawy na świąteczny stół lub proste i szybkie instrukcje na obiad. Kultura masowa XXI wieku kładzie mocny nacisk na umiejętności kulinarne, zachęca do tworzenia własnych przepisów poprzez liczne programy telewizyjne, dodatki w prasie codziennej czy blogi kulinarne w Internecie. Coraz częściej pojawiają się programy, w których to właśnie dzieci w różnym wieku, pokazują jak wiele znaczy dla nich gotowanie, możliwość pokazania swojej pasji i zainteresowań, a także świadomość podjętego ryzyka, sprawdzenia samego siebie. Warto jest zaszczepić w dziecku chęć podejmowania wyzwań, zadbania o liczne umiejętności.
Należy pamiętać o tym, że dzisiaj – w dobie fast food’ów i szybkiego jedzenia – musimy uczulać naszych podopiecznych na to, co jedzą i w jakich ilościach. Mimo kampanii, które dotyczą zdrowego odżywiania wielu ludzi poprzez swoją pracę i szybki tryb życia nie ma najzwyczajniej ochoty na gotowanie, czy wyszukiwanie restauracji ze zdrowym jedzeniem. Wiek przedszkolny jest czasem, kiedy dzieci najszybciej przyswajają sobie ogrom informacji, wyrabiają konkretne nawyki, korzystają z rad i doświadczeń swoich nauczycieli i rodziców.
Projekt edukacyjny „Bułka z masłem” na celu rozbudzić w dzieciach ciekawość świata dzięki nowo poznanym smakom, zainteresować ich gotowaniem, próbowaniem, łączeniem różnych składników. Jednym z ważniejszych celów projektu jest również to, żeby dzieci zdawały sobie sprawę z tego, iż oprócz szybkiego jedzenia w przypadkowych barach można przyrządzić sobie prosty i bardzo smaczny posiłek. Poprzez wymianę doświadczeń i przepisów każde przedszkole ma szansę poznać co lubią jeść ich koledzy z innych zakątków Polski, a w przyszłości – jeśli nadarzy się taka okazja podczas zajęć dydaktycznych – wypróbować nowe receptury.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000