Pracownia krawiecka

Przez jeden tydzień, poznawaliśmy z pomocą naszej pani różne zawody. My udaliśmy się do pobliskiej pracowni krawieckiej, którą prowadzi bardzo miła pani krawcowa. Wytłumaczyła nam i pokazała jak wygląda naparstek, centymetr krawiecki i maszyny do szycia. Wiemy też, że zawód krawcowej to ciężka praca. Czytaj dalej »

Tydzień Zdrowego Przedszkolaka

Zwieńczeniem Tygodnia Zdrowego Przedszkolaka były występy wszystkich grup przedszkolnych. My wystąpiliśmy z inscenizacją wiersza J. Brzechwy „Na straganie” i piosenką „Sałatka jarzynowa”. Sądzimy, że występ się podobał bo widzieliśmy rozbawioną widownię i zebraliśmy gromkie brawa. Czytaj dalej »

Sałatka jarzynowa

W tygodniu Zdrowego Przedszkolaka razem z naszą panią zrobiliśmy pyszną sałatkę jarzynową bardzo smaczną i zdrową. Oto składniki:sałata lodowa, papryka czerwona i zielona, ogórek, rzodkiewka, zioła, oliwa z oliwek i na koniec kwasy omega3. :) Czytaj dalej »

Pasowanie na Strażnika Przyrody

23 kwietnia na zaproszenie grupy Biedronki przybyły do przedszkola uczniowie klasy I c z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22, by wziąć udział w różnych konkurencjach związanych z wiedzą o ekologii. Zadania były różne: quiz z wiedzy ekologicznej, segregowanie odpadów i konkurencje sportowe z wykorzystaniem plastikowych butelek i gazet. Razem z naszymi starszymi kolegami poradziliśmy sobie ze wszystkimi zadaniami znakomicie, za co zostaliśmy uroczyście pasowani na Strażnika Przyrody. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy, a uczniowie z Ic poczęstowali nas słodkościami. Czytaj dalej »

Spacer do lasu

Grupa Biedronki skorzystała z pierwszych wiosennych ciepłych dni i wyruszyła na spacer do lasu. Mogliśmy pooddychać świeżym powietrzem, zobaczyć pierwsze leśne kwiaty a nawet usłyszeć dzięcioła. Nasz spacer był pierwszym zadaniem by zostać Małym Strażnikiem Przyrody. Czytaj dalej »NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000
Warning: Undefined variable $x in /home/platne/mpsoft/public_html/mp22.pl/wp-content/themes/ekoludki/footer.php on line 21