Bal karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu 16.01.2014 r. także odbył się taki bal , podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Czytaj dalej »

Spotkanie Wigilijne

W tym roku w grupie Biedronek odbyło się pierwsze spotkanie Wigilijne. Na uroczystość przybyli rodzice, dziadkowie oraz dzieci. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Były życzenia, wspólne kolędowanie z rodzicami. Po uroczystości wszyscy udali się na uroczysty obiad wigilijny. Uroczysta Wigilia w naszym przedszkolu ma na celu nie tylko kultywowanie tradycji ludowych i religijnych, ale również integrację społeczności przedszkolnej i dostarczenie dzieciom radosnych przeżyć.  Czytaj dalej »

Pieczenie pierników

Grupa „Biedronek” zaczęła swoje pierwsze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Po ostygnięciu  dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok… Czytaj dalej »

Andrzejki

Dnia 29.11.2013 roku w grupie „Biedronek” została zorganizowana zabawa Andrzejkowa. Najmłodsi w tym dniu wspólnie bawili się przy piosenkach, wróżbach oraz uczestniczyli w konkursach. Tego dnia dzieci wykonały samodzielnie magiczne klucze przez które potem lali wosk i odczytywali swoją przyszłość. Na pożegnanie każde dziecko zabrało ze sobą do swoich domów magiczny klucz, dobry humor oraz uśmiech na twarzy. Czytaj dalej »

Mikołajki

6 grudnia 2013 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj uczestniczył wraz z dziećmi w  zabawach, tańcach i kolędowaniu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Ale żeby nie było mało nasz Mikołaj odwiedził naszą grupę dwukrotnie i postanowił przeczytać tego dnia „Biedronkom” książeczkę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Czytaj dalej »NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000