Plener plastyczny

W dniu 05.06.2014 uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych „Pomaluję cały świat”, zorganizowanych przez MP38. Tegoroczny plener dotyczył tematu „Moje miasto”. W grupach tworzyliśmy naszą Zieloną Górę wydzierając elementy domów, ulic z kolorowych papierów. Na koniec dostaliśmy upominek, którym okazała się gra edukacyjna oraz słodycze.

Program profilaktyczno-edukacyjny „Potrafię żyć zdrowo i bezpiecznie- co przedszkolak wiedzieć powinien”

W miesiącu kwietniu co czwartek odwiedzały Nas Panie z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej z Zielonej Góry. Panie rozmawiały z Nami na wiele ważnych tematów dotyczących naszego zdrowia, bezpieczeństwa. Podczas zajęć często zabieraliśmy głos, chętnie bawiliśmy się w proponowane przez Panie zabawy. To były miłe spotkania.

Policjant

W dniu 22.04.2014 w naszym przedszkolu odwiedziła Nas policja. Pani podkomisarz wyjaśniła Nam jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, w jaki sposób zawiadomić odpowiednią służbę w poszczególnych sytuacjach, przestrzegła nas również przed kontaktami z nieznajomymi. Pan policjant natomiast omówił bezpieczne zachowania względem psów, wyjaśnił nam jakie zdania spełnia pies. Na koniec mogliśmy pogłaskać psa policyjnego.

Poszukiwanie zajączka

W dniu 17.04.2014 udaliśmy całą grupą na zielonogórski deptak. Na początku udekorowaliśmy wielkanocnymi ozdobami klomb a potem to już tylko zabawa;) były śpiewy poszukiwanie zająca no i przede wszystkim słodkie nagrody. Cieszymy się, że niektórzy z naszych rodziców nam towarzyszyli, to był fajny dzień.

Tydzień Świata

W dniach od 24 do 28 lutego w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia dotyczące różnych krajów. Był to szczególny czas bowiem były to dni otwarte podczas których odwiedzały nas młodsze dzieci które być  może będą w przyszłym roku uczęszczać do naszej placówki. My w tym roku poznawaliśmy Chiny. Cały tydzień zgłębialiśmy wiedzę na temat historii, kultury, tradycyjnej kuchni, w związku z tym piekliśmy ciasteczka szczęścia z wróżbami, wykonaliśmy smoka oraz wachlarze. Był to ciekawie spędzony czas a podsumowaniem była nasza prezentacja dla innych grup podczas której krótko scharakteryzowaliśmy poznany przez nas kraj a także był zaprezentowana została walka karate oraz piosenka o parzeniu herbaty.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000