Tydzień świata – USA

Przez cały tydzień zapoznawaliśmy się z tradycjami, potrawami oraz kulturą kraju jakim są Stany Zjednoczone. Były zabawy, pieczenie gofrów. W jednym dniu staliśmy się Indianami, każdy z nas wybrał sobie imię, a potem poszliśmy na polowanie. Nasze dziewczynki przygotowały strawę z upolowanego bizona. Na koniec przygotowaliśmy swoje totemy

Bajka Trzy Świnki

Było nam bardzo miło kiedy z bajką odwiedzili nas studenci Animacji Kulturalnej z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Choć znamy tę bajkę i tak emocjonowaliśmy się kiedy wilk zdmuchiwał domki dwóch świnek.

I Dzień Wiosny

W tym dniu spotkaliśmy się ze wszystkimi grupami przedszkolnymi podczas przedstawienia o Wiośnie przygotowanego przez kółko teatralne. A kiedy pogoda poprawiła sie zasadziliśmy kwiaty w naszym ogródku, teraz już wiosna może zadomowić się u nas na dobre.

Zajęcia „Lubię bawić się w przedszkolu”

W dniu 22.02.2016 naszą grupę odwiedziły Panie z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Panie przeprowadziły zajęcia pt. „Lubię bawić się w przedszkolu”, podczas spotkania utrwalaliśmy zwroty grzecznościowe takie jak „Proszę, Dziękuję”. Mieliśmy możliwość odgrywania scenek w których musieliśmy używać zwroty grzecznościowe. Czekamy na dalsze spotkania.

Odwiedziny w kuchni

Zgodnie z tematyką prowadzoną w tygodniu związaną z gotowaniem odwiedziliśmy naszą przedszkolną kuchnię. Pani Gosia oprowadziła nas, pokazując naczynia, maszyny do obierania warzyw, tarcia, wyparzania jajek. Pani Gosia prosiła abyśmy zjadali posiłki które panie kucharki przygotowując dla nas obiady i śniadania.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000