Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne w Domu Harcerza

19 czerwca 2013 roku grupa „Słoniątka” wybrała się do Domu Harcerza na warsztaty plastyczne. Tam w pracowniach plastycznych czekały na dzieci instruktorki pani Kasia i pani Ula. Panie podzieliły dzieci na dwie grupy. Z panią Ulą dzieci wykonały pracę plastyczną techniką kolażu, natomiast z panią Kasią wykonały „kolorowego robala” z papieru technicznego i koralików. Zajęcia były bardzo inspirujące, dzieci wykonały piękne prace, które mogły zabrać do domu.

Parada Przedszkolaka

Grupa „Słoniątka” uczestniczyła w „Paradzie Przedszkolaka” na zielonogórskim deptaku z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem parady był Urząd Miasta. Dzieci otrzymały balony i słodycze.

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym

4 czerwca 2013 roku dzieci z grupy „Słoniątka” wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze na zajęcia edukacyjne. Przedszkolaki zostały przywitane przez pana przewodnika, który oprowadzał grupę po ogrodzie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, uczyły się rozpoznawać rośliny po listkach, po zapachu kwiatów. W ogrodzie żyją także żółwie oraz znajduje się też staw z pięknymi, czerwonymi rybami, które bardzo podobały się dzieciom.

Przegląd form teatralnych

Przegląd małych form teatralnych „Jaśnie Pan Rym”

28 maja 2013 roku grupa „Słoniątka” brała udział w Przegląd małych form teatralnych „Jaśnie Pan Rym” organizowanym przez Dom Harcerza. Dzieci wystąpiły na scenie w Hydrozagadce przy Amfiteatrze w przedstawieniu pt. „W krainie zabawek”. Dzieci miały też okazję do obejrzenia przedstawień innych grup z innych przedszkoli.

Przegląd Piosenki

Przegląd Piosenki Europejskiej „Euromaluch”

21 maja grupa „Słoniątka” uczestniczyła w I Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Euromaluch” w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze. Dzieci zaprezentowały się w pięknych hiszpańskich strojach śpiewając piosenkę w języku hiszpańskim „Veo veo”. Występ był bardzo udany, bardzo podobał się komisji. Dzieci zdobyły wyróżnienie szczególne, grupa otrzymała aparat fotograficzny, każdy uczestnik otrzymał dyplom, słodycze oraz przybory plastyczne dla całej grupy.

 

 NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000