Pierwsza pomoc

19 maja 2014r. dzieci z grupy „Słoniątka” uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Pierwsza pomoc przedmedyczna wśród przedszkolaków” . Podczas warsztatów dzieci podzielone były na grupy. Każda grupa na poszczególnych stanowiskach zdobywała wiedzę jak należy wezwać pomoc, dzieci utwalały numery telefonów alarmowych. Poznały również jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dzieci wykonywały masaż serca, sztuczne oddychanie, bandażowały kończyny. Na zakończenie warsztatów był słodki poczęstunek i prezenty- klocki, kamizelki odblaskowe oraz poradnik „Pierwsza pomoc”, aby utrwalać zdobytą wiedzę.

 

Turniej Sportowy

22 maja 2014 r. na stadionie przy ul. Sulechowskiej odbył się finał XIV Międzyprzedszkolnego Sportowego Turnieju Rodzinnego. Nasza drużyna składająca się z dzieci z grupy „Słoniątka” i ich rodziców, nauczycielek Jolanty Dobruckiej i Agnieszki Michałowskiej zdobyła I miejsce. Otrzymaliśmy puchar, złoty medal oraz cenną nagrodę.

medal-02 medal dyplom

Małe Talenciaki

8 maja 2014 r. grupa „Słoniątka” brała udział w V Miejskim Konkursie Artystycznym pod hasłem „Małe talenciaki” pod patronatem prezydenta miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze.
W tym roku swoje występy zgłosiło 69 uczestników z piętnastu placówek oświatowych. Nasze przedszkole w składzie Zuzanna Szaj, Vanessa Bandziak, Milena Radoń, Maciej Pawelec i Leopold Niewiadomski w kategorii taniec otrzymało I miejsce. Dzieci otrzymały nagrody, dyplomy i ogromne brawa od publiczności.

XIV Międzyprzedszkolny Sportowy Turniej Rodzinny

19 maja 2014 roku   na stadionie przy ul. Sulechowskiej odbyły się eliminacje do XIV Międzyprzedszkolnego Sportowego Turnieju Rodzinnego. W tym roku w eliminacjach udział brała grupa „Słoniątka” wraz z rodzicami, nauczycielkami oraz panią dyrektor.

Dzięki wspaniałej pracy naszej drużyny przedszkole zajęło 1 miejsce, konkurowało z 3 innymi przedszkolami: z Miejskim Przedszkolem nr 3, Miejskim Przedszkolem nr 10 oraz Miejskim Przedszkolem nr 12.

W zawodach brało udział 20 dzieci z każdego przedszkola w 5 konkurencjach, następnie 10 rodziców w tych samych konkurencjach (zwiększona odległość), następnie jedna konkurencja rodzica wspólnie z dzieckiem, konkurencja dla nauczycieli oraz konkurencja niespodzianka dla dyrektorów przedszkoli.

Więcej zdjęć tutaj:

https://drive.google.com/folderview?id=0B1j5c002aHGLcGdCVTRmUk0wRmc&usp=sharing

Zmagania turniejowe były niezwykle emocjonujące i zacięte. Gorąca atmosfera oraz doping dzieci i pozostałych rodziców towarzyszyły przez cały czas trwania turnieju.

 

 

Konkurs „Nasz wspólny region”

Dnia 23 stycznia 2014r. wybraliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego , aby uczestniczyć w I Miejskim Konkursie  „Nasz wspólny region”. Nasza trzyosobowa drużyna w składzie Oliwii Skałeckiej, Zuzi Szaj oraz Maćka Pawelca  w dogrywce pokonała  wszystkie przedszkola startujące w tym konkursie. Zadania konkursowe były bardzo zróżnicowane. Pierwszym zadaniem była praca plastyczna na temat naszego regionu (nasza drużyna narysowała ratusz), następnie należało prawidłowo odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego regionu, były także zadania sprawnościowe na czas.  Na końcu zaśpiewaliśmy piosenkę o Zielonej Górze oraz hymn Falubazu. Wszyscy  pięknie prezentowaliśmy się  w nowych, żółtych  koszulkach z logo naszego przedszkola. Był to dla nas niezapomniany dzień , pełen wrażeń.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000