DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Już od samego rana „Słoniątka” nosiły przypięte uśmiechnięte buźki. Rozmawialiśmy o przejawach życzliwości, empatii i uprzejmości wobec innych ludzi.  Dzieci wykonały także kartki z pozdrowieniami dla osób, które darzą sympatią. Skorzystaliśmy ze specjalnej przedszkolnej poczty i wspólnie je wysłaliśmy. Na koniec zajęć dzieci wykonały piękny plakat, który wyeksponowaliśmy  przed naszą salą.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Praw Dziecka. Dzieci poznały swoje prawa, rozmawialiśmy o tym, co oznacza każde z nich. Dzieci oglądały obrazki symbolizujące poszczególne prawa. Dla utrwalenia zdobytej podczas zajęć wiedzy pokolorowały wybrane przez siebie kolorowanki o prawach dzieci.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada „Słoniątka” wybrały się na uroczysty apel zorganizowany dla całego przedszkola przez grupę „Dinusie”. Podczas uroczystości prezentowane były  wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej,  a gdy  wybiła godzina 11.11 wszyscy dumnie zaśpiewali Hymn Polski.

GRUPOWE ZAWODY SPORTOWE

„Słoniątka”  bardzo lubią wszelką aktywność ruchową, więc postanowiliśmy zorganizować zawody sportowe. Podczas zajęć w sali gimnastycznej dzieci wzięły  udział w różnych  konkurencjach sportowych. Wszyscy  poradzili sobie doskonale. Za entuzjazm, wysiłek i zaangażowanie każdy uczestnik otrzymał medal małego sportowca. 

UBIERANIE CHOINKI

W grupie „Słoniątka” w końcu nadszedł dzień kiedy rozpoczęliśmy oczekiwanie na święta i mogliśmy wspólnie ubrać naszą choinkę. Chętnych do tego zadania nie brakowało, każdy mógł samodzielnie powiesić wybrane ozdoby. Dekorowanie świątecznego drewka sprawiło dzieciom wiele radości i sprawiło, że w naszej sali zapanował ciepły, świąteczny nastrój.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000