Halloween

Andrzejki

29 listopada nasza sala zamieniła się w czarodziejskie miejsce. Wedle tradycji odbyły się Andrzejki, na które zaproszenie otrzymali również rodzice. Wieczór prowadziły dwie czarownice, które tego dnia wszystkim wróżyły, aby każdy mógł poznać swoją przyszłość. Atmosfera była magiczna, a uśmiechy gościły na twarzach zebranych przez cały czas. Lanie wosku wzbudziło wśród dzieci duże emocje, a szczególnie rzucanie cieni na ścianę. „Tygryski” były zachwycone wróżbami, a pod koniec spotkania, zaprosiły do wspólnej zabawy swoich bliskich. Wszyscy bawili się znakomicie, ze aż żal było wracać do domu. Na szczęście za rok znów będą Andrzejki.. :) Czytaj dalej »

Bal karnawałowy

Od dłuższego czasu w grupie „Tygrysków” głównym tematem był bal karnawałowy. Rozmowy dotyczyły kto za kogo się przebierze i kim będzie. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy w końcu nadejdzie dzień balu. 7 stycznia czekanie zostało wynagrodzone. Dziecięce stroje przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród „Tygrysków” był m. in. Batman, Spiderman, Pirat, Księżniczka Elfów, Strażak, Smok, Krasnal, Tygrys, Muszkieter, Policjant i Samuraj. Tańców i dobrej zabawy było bez liku. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, nawet na moment . Szkoda, że ten dzień tak szybko minął, ale „Tygryski” uszy do góry, bo za rok już kolejny bal.. :) Czytaj dalej »

Pasowanie

W dniu 07.011.2012 Tygryski wstąpiły w poczet Prawdziwych Przedszkolaków. Dzieci zaśpiewały piosenki, licznie powiedziały wierszyki i dzielnie wykonały zadania: śmieszne minki, stanie na jednej nodze. Na końcu uroczystości, każdy Przedszkolak dostał medal oraz dyplom, zrobił pamiątkowe zdjęcie i posilił się pysznym ciachem:) Czytaj dalej »

Wigilia

17 grudnia o godzinie 12 odbyła się w naszej sali Wigilia przedszkolna, na którą zaproszenie otrzymali również rodzice. Przed rozpoczęciem Wigilii dzieci zaśpiewały kilka kolęd i zostały złożone życzenia. Na stołach wedle tradycji pojawiło się 12 potraw, przygotowanych przez panie z kuchni. Choinka, zapach pomarańczy, puszczone w tle kolędy, rozmowy bliskich osób i radość we wspólnego przebywania sprawiły, że atmosfera była iście świąteczna i rodzinna. Wspólnie z dziećmi mogliśmy przeżywać najpiękniejszy dzień w roku. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie, aby móc razem wprowadzać dzieci w magię Świąt Bożego Narodzenia. Czytaj dalej »NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000