Strażnik przyrody

23 czerwca w przedszkolu odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 wraz ze swoją wychowawczynią, z którą w tym roku współpracowaliśmy. Zaprosiliśmy klasę pierwszą do wzięcia udziału w zajęciach pt. „Strażnik przyrody”. Zostaliśmy podzieleni na zespoły. Każda grupa miała zadania do wykonania związane z przyrodą. W nagrodę wszyscy otrzymali dyplomy „Małych Strażników Przyrody” i odznaki.  Była to świetna zabawa podczas, której zawarliśmy nowe znajomości i zdobyliśmy wiedzę przyrodniczą. Czytaj dalej »

Dzień Mamy i Taty

5 czerwca odbyła się uroczystość z okazji „Dnia mamy i taty”, do której z dużym zaangażowaniem się przygotowywaliśmy. Chcieliśmy swoim występem podziękować rodzicom za wszystko co dla nas robią i okazać im swoją miłość. Zaprezentowaliśmy specjalnie dla nich piosenki, wierszyki i taniec włoski. Każdy z nas wykonał dla taty i mamy mały upominek, który wręczył wraz z gorącym buziakiem. Czytaj dalej »

Zielona noc

13 czerwca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie zwane „Zieloną Nocą”. Starszaki, które żegnają się z przedszkolem spędzają jedyną taką noc w przedszkolu. Każdy miał za zadanie stawić się o godzinie 18 ze śpiworem, karimatą, poduszką , piżamką i oczywiście dobrym humorem w „Tygryskowej” sali. Emocje towarzyszące „Zielonej Nocy” były ogromne. Dzieci były zachwycone, że wspólnie mogą spędzić czas. Atrakcji na ten wieczór nie brakowało. Zaczęliśmy od wspólnych zabaw ruchowych na placu przedszkolnym. Po aktywności na dworze przyszedł czas na kolację, którą każdy z nas przygotowywał samodzielnie. Potem był czas na wspólne zabawy z paniami. Koło godziny 21 przygotowaliśmy nasze miejsca do spania oraz przebraliśmy się w piżamy i rozpoczęła się mini dyskoteka. Przed snem wspólnie oglądaliśmy bajkę pt. „Król Lew”. Niektórzy z nas usnęli w trakcie filmu, a niektórzy oglądali go do końca z ogromnym zainteresowaniem. Gdy na zegarku wybiła północ, każdy już spał i śnił kolorowe sny. Wszyscy uczestnicy „Zielonej Nocy”, okazali być się dzielni , gdyż zasypiali bez swoich rodziców. Każdy obudził się w wyśmienitym humorze. Przed pójściem do domu, zjedliśmy śniadanie. Pytań dotyczących kolejnej takiej nocy było bez liku. Na pewno będziemy ją długo pamiętać i wspominać, gdy będziemy w szkolnych murach… Czytaj dalej »

Konkurs matematyczny „Łamigłówki małej główki”

23 maja w Miejskim Przedszkolu nr 24( Zespół Edukacyjny nr 3) został zorganizowany Międzyprzedszkolny Konkurs Matematyczny pt. „Łamigłówki  małej główki, czyli potyczki matematyczne przedszkolaków”.

Celem konkursu było m.in. obalenie mitu „Potwora matematycznego”. Rozwiązywanie zadań sprawiło dzieciom ogromną radość, której towarzyszyła zdrowa rywalizacja. Reprezentantami naszego przedszkola była 4 osobowa drużyna, w której skład wchodziły dzieci z grupy „Słoniątka” oraz Adrian z naszej grupy. Trzymaliśmy za naszych mocno kciuki, które przyniosły im szczęście. Czytaj dalej »

Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda

13 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego i Minii Zoo w Zielonej Górze. Mogliśmy tam podziwiać różnorodne gatunki flory i fauny. Atrakcji jest tam bez liku. Miejsce to jest magiczne i na pewno będziemy tam wracać z rodzicami.

Czytaj dalej »NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000