Wizyta żołnierzy

Pewnego dnia naszą grupę odwiedzili prawdziwi żołnierze. Opowiedzieli dzieciom o swojej służbie, zaprezentowali mundury, wyjaśniali znaczenie ich kolorystyki. Duże zainteresowanie wśród Tygrysków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci miały okazje zadawać wiele ciekawych pytań, przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy oraz maski przeciwgazowe.

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

15 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej. Reprezentantami Tygrysków byli: Milenka i Adaś. Nasz model i modelka wystąpili w eko-kreacjach i spisali się w tych rolach bardzo profesjonalnie. Konkurs był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, a także dowodem na to, że z „niczego” można zrobić coś wspaniałego, coś co daje dużo radości i satysfakcji.

Sadzimy kwiatki

Tygryski od jakiegoś czasu zajmowały się uprawą aksamitek. Samodzielnie wysiały nasionka, podlewały je i obserwowały, a później posadziły w ogródku przedszkolnym. Dzieci dowiedziały się czego potrzebuje roślina do wzrostu. Sadząc młode siewki mogły przyjrzeć się roślinie w całości, zobaczyć jak wygląda system korzeniowy, utrwalić poszczególne elementy jej budowy. Taka samodzielna uprawa „od nasionka” sprawiła dzieciom wiele satysfakcji. Teraz podlewamy i czekamy, aż zakwitną „nasze kwiatki”.
przygotowała: Monika Kozakiewicz

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Jednym z działań jakie zostały podjęte w przedszkolu w związku z obchodami 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę było zorganizowanie Przedszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Tygryski również wzięły w nim udział. Dzieci były bardzo przejęte i podekscytowane doniosłością chwili. Dumnie odśpiewały „Przybyli Ułani pod okienko” , za co otrzymały gromkie brawa i dyplom za zdobycie drugiego miejsca. Całości ich występu artystycznego dopełniły piękne stroje, w których prezentowały się wspaniale.

Wycieczka do mediateki „Szklana pułapka”

21 maja grupa „Tygryski” wybrała się na wycieczkę do mediateki „Szklana pułapka” mieszczącej się w zielonogórskiej Palmiarni.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których przeniosły się do Krainy Wyobraźni – czyli tam, gdzie wszystko jest możliwe. Tygryski miały okazję wykazać się kreatywnością i puścić wodze fantazji, dzięki czemu powstały wspaniałe prace plastyczne. Nie zabrakło także muzyki klasycznej oraz poezji dla najmłodszych.
Korzystając z okazji zwiedziliśmy Palmiarnię oraz Park Winny, gdzie mogliśmy obserwować i podziwiać wiosenną przyrodę. Dzieci choć zmęczone upałem, to zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

opracowała: Monika KozakiewiczNIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000