Dzień Dziecka

Dzień Dziecka wiele zabaw i radości. Uśmiechy dzieci, kolorowe balony i lizaki na osłodę.

Dzień Ziemi

Przedszkolaki wiedzą na jakiej planecie mieszkają i jak ważne jest, to aby dbać o nią.  Dzieci z darów Ziemi zrobiły pracę plastyczną.

Pierwszy Dzień Wiosny

Tygryski przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. Po zimie nadszedł wyczekiwany, radosny dzień w którym dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z nadchodzącą nową porą roku. Mimo wielu atrakcji w sali, najbardziej wyczekiwanym momentem  był spacer z Marzannami i śpiewaniem radosnych piosenek. Dzieci posadziły sadzonki, aby nasz ogródek stał się piękny i kolorowy.

KONCERT ŚWIĄTECZNY

21 grudnia odbył się KONCERT ŚWIĄTECZNY przygotowany przez grupę „Tygryski”. Dzieci zaprezentowały rodzicom i pani dyrektor swoje talenty wokalne. Zanim powstał ostateczny kształt występu, chętni i zainteresowani śpiewem solowym wychowankowie próbowali swych sił w prezentowaniu swych umiejętności wokalnych przez mikrofon przed  „publicznością” ze swojej grupy. Nawiązano współpracę z rodzicami, którzy ćwiczyli z dziećmi śpiewanie również w domu oraz przygotowali stroje. Nauka oraz liczne próby zaowocowały przepięknym koncertem i wielkimi brawami.

                                                                                   Opracowała: Joanna Muraszko – Szczygieł

MIKOŁAJKI

Tradycyjnie w Polsce 6 grudnia obchodzi się Mikołajki. W naszym przedszkolu każda grupa również je świętowała. Dzieci otrzymały prezenty indywidualne i zestaw zabawek do swojej Sali. Oczywiście nie zabrakło najważniejszej osoby, na którą czekały wszystkie Ekoludki – Mikołaja. Wychowankowie wzięli też aktywny udział w zabawie mikołajkowej. Świętowanie wyzwoliło moc pozytywnych emocji: radość ze wspólnej zabawy oraz z otrzymanych prezentów.

                                                                                         Opracowała: Joanna Muraszko – SzczygiełNIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000