Wycieczka

13 czerwca nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę do Parku Linowego w Ochli. Grupa Wiewiórki wspólnie z paniami i rodzicami bawiła się doskonale dzięki atrakcjom przygotowanym przez organizatorów wycieczki. Był dmuchany zamek, gdzie najmłodsi skakali, śmiali się i wspaniale się bawili! Można było odwiedzić statek piracki, gdzie dzieci znalazły skarb pirata! Plac zabaw, pieczone kiełbaski i ładna pogoda sprawiły, ze najmłodsi byli zadowoleni z wycieczki, która odbyła się na rozpoczęcie lata! Czytaj dalej »

Tydzień Zdrowego Przedszkolaka – sałatka owocowa

Z okazji Tygodnia Zdrowego Przedszkolaka robiliśmy sałatkę owocową. Każde z dzieci przyniosło w tym dniu do przedszkola owoc. Były to banany, jabłka, mandarynki, pomarańcze i kiwi. Pani pomogła nam obrać owoce, a niektóre dzieci nawet próbowały je pokroić. Później wszystkie owoce wymieszaliśmy. Sałatka była bardzo kolorowa a przede wszystkim zdrowa i smaczna. Czytaj dalej »

Tydzień regionalny- Krakowiacy

Od 12 do 19 marca rzez cały tydzień rozmawialiśmy o krakowiakach. Uczyliśmy się krakowiaka, słuchaliśmy legendy o smoku wawelskim, oglądaliśmy piękne zdjęcia Krakowa. Zrobiliśmy sobie również nakrycia głowy podobne do tych, które noszą prawdziwi Krakowiacy. Czytaj dalej »

Warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców „Wielkanoc w moim domu”

Dnia 3 kwietnia 2012 grupa „ Wiewiórki” zorganizowała w swojej Sali warsztaty dla dzieci i rodziców „ Wielkanoc w moim domu”. Na zajęcia plastyczne mogły przyjść chętne dzieci wspólnie z rodzicami. Zadaniem wszystkich uczestników warsztatów było wykonanie kartek świątecznych z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na stołach znajdowały się różnorodne, kolorowe materiały, z których najmłodsi z pomocą rodziców i pań wykonali kolorowe, piękne kartki wielkanocne. Kartki zostały umieszczone na wystawie przed salą, a przed samymi świętami najmłodsze „Wiewiórki” mogły podarować swoją kartkę wybranej osobie z okazji Świąt!
Życzymy Wesołych i Radosnych Świąt Wielkanocnych! Czytaj dalej »

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Dnia 20 marca miały miejsce w przedszkolu eliminacje do Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Wszystkie grupy wyłoniły swoich przedstawicieli. Z grupy Wiewiórki zaśpiewały: Emilia, Alicja P. Alicja Cz. oraz Agata. Zajęliśmy drugie miejsce. Gratulacje!!! Czytaj dalej »NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000