Dzień Dziecka

Dnia 02.06.2014 dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 22 „Kraina Ekoludków” obchodziły swoje święto.Z tej okazji mogły zobaczyć kabaret, który rozbawił dzieci do łez. Po przedstawieniu dzieci udały się na plac przedszkolny, gdzie na wychowanków czekały huczne atrakcje i konkursy.
Nie zabrakło też życzeń okolicznościowych z okazji Dnia Dziecka. Były upominki w grupach w formie przyborów do zabaw. A gdy już wyjrzało słońce przedszkolaki skorzystały z zalet świeżego powietrza. W ogrodzie przedszkolnym, bawiły się w piaskownicy, ćwiczyły na sprzęcie terenowym i grały w piłkę. Czytaj dalej »

Wycieczka na PKP w Zielonej Górze

Dnia 11.04.2014r. grupa „ Wiewiórki” wybrała się na Dworzec PKP w Zielonej Górze. Najmłodsi poznali pracę maszynisty. Przedszkolaki miały okazję kupić bilet na dworcu, oraz przejechać się pociągiem. Wycieczka podobała się najmłodszym. Przedszkolaki otrzymały także pamiątkowe gadżety. Czytaj dalej »

Wielkanocne warsztaty

15.04.2014r. w grupie „ Wiewiórki” odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami „ Wielkanoc w moim domu”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby wielkanocne. Wśród zaprezentowanych prac znalazły się: baranki wielkanocne, pisanki, zajączki, oraz kartki świąteczne. Na zajęciach udział wzięło bardzo wiele osób. Dziękujemy za obecność i życzymy Wesołych Świąt! Czytaj dalej »

Tydzień Zdrowego Przedszkolaka

W dniach 07-11.04.2014 w naszym przedszkolu został zorganizowany „Tydzień Zdrowego Przedszkolaka”. W tych dniach dzieci uczyły się zdrowego trybu życia. Poznały prawidłową piramidę żywienia ,robiły zdrowe posiłki, śpiewały piosenki o zdrowiu,  oraz  uczestniczyły w zajęciach ruchowych, które są podstawą zdrowia i sprawnej kondycji naszego ciała. Grupa „ Wiewiórki” przygotowała surówkę pełną witamin z jabłka i marchewki, oraz banana. Dzieci chętnie tarły owoce na tarce i obierały owoce i warzywa w obecności pań. Najmłodsi na koniec zjedli pyszną surówkę, która bardzo im smakowała. Smacznego! Czytaj dalej »

Festiwal Piosenki Ekologicznej w MP nr 22

Dnia 02.04.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej, który miał wyłonić reprezentantów naszej placówki w finale konkursu Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się w Domu Harcerza. Wśród grup młodszych wygrały dzieci z grupy „ Pszczółki”. W kategorii grup starszych I miejsce zajęły dziewczynki z naszej grupy: Alicja Czekaj i Emilia Pitura,które zaśpiewały piosenkę „ Nasze uszy słyszą świat”. Dziewczynki będą reprezentowań nasze przedszkole 17 kwietnia w Finale Piosenki Ekologicznej w Domu Harcerza. Serdecznie gratulujemy! Czytaj dalej »NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000