Dzień Dziecka

1 czerwca to najradośniejszy dzień w roku. Tego dnia nawet pogoda sprawiła prezent kochanym Dzieciom. W naszym przedszkolu cały dzień trwała zabawa, konkursy sportowe, tańce i zabawa przy muzyce.

Dzień Mamy i Taty

W czwartek 28 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na imprezę przyszli rodzice przedszkolaków, którzy najpierw mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech. Po części artystycznej odbył się konkurs: dzieci konta rodzice. Każda z grup miała wykonać odpowiednie zadania:zaśpiewać piosenkę czy zatańczyć. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które same wykonały. Mamy otrzymały piękne kwiatki a tatusiowie koszulki. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.

Warsztaty muzyczne

W kwietniu odbyły się warsztaty muzyczne. Było to spotkanie z rytmem i wyjątkowymi instrumentami, jakimi są bębny etniczne z Afryki – djembe.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Najmłodsi na zajęciach wykonali prace plastyczne na temat „Ziemia moja planeta”. Pomysły były bardzo ciekawe. Nasza grupa wykonała drzewo, którego listki tworzyły dłonie najmłodszych wyklejone zieloną bibułą. Przedszkolaki śpiewały także piosenkę o Ziemi „Ziemia wyspa Zielona”, oraz wspólnie z wychowawczynią opowiadały o tym czym dla nas jest ziemia i jak musimy o nią dbać? Takie zajęcia uczą i motywują dzieci do działań ekologicznych na rzecz naszej planety, która 22 kwietnia ma swoje święto!

Spotkanie z kulturą

Dnia 14 kwietnia naszą grupę odwiedzili goście z Regionalnego Centrum Animacji Kultury oraz Pieśni i Taćna z Zielonej Góry. Przyszli do nas, aby przybliżyć nam kulturę lubuską. Zobaczyliśmy stoje, które niegdyś noszono oraz nauczyliśmy się pieśni ludowych: „Poszłaś po wodę” oraz „Szewczyk”. Było to niesamowite spotkanie! Każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę. Bardzo dziękujemy!NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000