Kraina Eksperymentów

Dnia 27.11.19r. Grupa Wiewiórki wybrała  się na Wycieczkę do Krainy Eksperymentow. Niewątpliwie ta wizyta rozbudziła w dzieciach chęć odkrywania i rozwinęła pasję badawczą.

Warsztaty z rodzicami ,,Kukiełki z łyżki”

W październiku w naszej grupie odbyły się warsztaty z rodzicami ,,Kukiełki z łyżek”  w nawiązaniu tematu planu rocznego ,,DZIECKO WIDZEM, AKTOREM I ARTYSTĄ” Dzieci wraz z rodzicami stworzyły niesamowite kukiełki.

Wycieczka do Ognika

Dnia 30 października dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Przedszkolaki brały udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie bajki edukacyjne i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Dzieci miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Bardzo dziękujemy panu strażakowi, który przeprowadził zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

Spotkanie z policjantem

Nasze Przedszkole odwiedzili przedstawiciele Policji. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant  uczulił dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej dorosłej.

Mikołajki w przedszkolu

06.12.2019 r. nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość- Święty Mikołaj! Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym. Mikołaj rozdał  Wiewiórkom nowe zabawki oraz pozostawił dzieciom słodki upominek. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. W tym dniu dzieci wzięły udział w zabawach mikołajkowych .Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000