PROJEKTY EDUKACYJNE

„Wiewiórki” biorą udział w dwóch projektach edukacyjnych: „Kreatywny Przedszkolak” i „Z darami natury świat nie jest ponury”. W ramach tych projektów dzieci wykonały wiele bardzo ciekawych  prac plastycznych.

DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet. Chcieliśmy, aby nasze dziewczynki jako przyszłe kobiety poczuły się w tym dniu wyjątkowo. Chłopcy sami wykonali w prezencie dla koleżanek piękne korony, aby każda była w tym szczególnym  dniu księżniczką. Dziewczynki usłyszały również uroczyście odśpiewane przez kolegów „Sto lat”, a później odbyły się wesołe tańce i zabawy.

POWITANIE WIOSNY

21 marca  roześmiane i kolorowo ubrane „Wiewióreczki” zabrały swoje Marzanny i ruszyły w poszukiwaniu długo wyczekiwanej wiosny. Pogoda nam dopisała, a wiosna została należycie przywitana.

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.  Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Brały udział w zajęciach plastycznych, wspólnie wykonały piękny plakat przedstawiający naszą planetę. 

DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY

Dzieci z grupy „Wiewiórki” uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach badawczych. Obserwowały jak w wodzie rozkwitają papierowe kwiaty. Dowiedziały się jak przy pomocy sody, octu i butelki napompować balonik oraz sprawdzały jak naelektryzowany balon raz przyciąga, a raz odpycha puszkę po napoju.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000
Warning: Undefined variable $x in /home/platne/mpsoft/public_html/mp22.pl/wp-content/themes/ekoludki/footer.php on line 21