Dzień Mamy i Taty

Jest taki  jeden, jedyny dzień w roku.
To święto Mamy i Taty.
Łza się kręci w oku.
O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy
Bo naszych rodziców bardzo kochamy

Wycieczka do Czarnej

WYCIECZKA DO WIEJSKIEJ ZAGRODY CZARNA 2010


Dnia 13.05.2010r wraz z całym przedszkolem pojechaliśmy na wycieczkę do Wiejskiej Zagrody w miejscowości Czarna.
Po przybyciu zostaliśmy bardzo miło powitani przez gospodarzy z Wiejskiej Zagrody, którzy przedstawili nam cały plan pobytu. Po czym udaliśmy się na spacer po Wiejskiej Zagrodzie, w celu poznania mieszkających w niej zwierząt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na ich temat. Zobaczyliśmy w jakich warunkach żyją zwierzęta, czym sie odżywiają i jaki jest ich ulubiony przysmak. Gdy już wszystkiego sie dowiedzieliśmy przyszedł czas na zajęcia plastyczne, na których mogliśmy się wykazać zdobytą wiedzą o zwierzątkach i narysować te które nam sie najbardziej spodobały. Mieliśmy okazję, również uczestniczyć w zajęciach sportowych zorganizowanych przez nasze panie na polu Wiejskiej Zagrody. Zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną, gra w piłkę przyniosły nam dużo radości. A gdy już sie wybiegaliśmy, udaliśmy się do Wiejskiej Zagrody w której czekał na nas pyszny obiad. pieczone ziemniaczki i kiełbaskę zjedliśmy z wielkim apetytem, a nawet prosiliśmy o dokładkę. Był to dzień wielkich wrażeń, który będziemy bardzo miło wspominać. Pogoda nam dopisała i wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

W zakładzie krawieckim

W ramach poznawania zawodów wybraliśmy się na wycieczkę do zakładu krawieckiego, gdzie poznaliśmy tajniki pracy krawcowej oraz potrzebne maszyny i narzędzia. Pani krawcowa pokazała nam jakie maszyny pomagają jej szyć i jak na nich pracuje.

Zakładamy ogródek przedszkolny

12 marca w naszej grupie założyliśmy zielony ogródek.

Niedługo nadejdzie WIOSNA i postanowiliśmy posadzić kilka roślinek.

Umieściliśmy nasionka głęboko w ziemi.

Teraz o nie dbamy i czekamy aż wyrosną.

W karnawale same bale

W styczniu w naszym przedszkolu zorganizowano zabawy karnawałowe dla dzieci. Na tą okazję, dzieciaki przebrały się w kolorowe, fantazyjne stroje. Najwięcej było księżniczek, wróżek, karateków i piratów. Czas karnawału jak widać nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych, również dzieci korzystają z niego w pełni, bawiąc się i tańcząc. Bal przebierańców organizowany co roku jest swego rodzaju świętem dla najmłodszych, to właśnie wtedy każde dziecko chce wyglądać jak najlepiej i zachwycić rówieśników swoim strojem. Wszystkie dzieci wyglądały rewelacyjne, a najlepszym dowodem ich zadowolenia były roześmiane buzie.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000