Robimy kompot

10 października dzieci z gr. Zajączki zabrały się za robienie kompotów z kupionych owoców: jabłek, gruszek i śliwek. Na samym początku dzieci oczywiście umyły owoce, następnie panie obrały owoce, a dzieci pokroiły je na kawałki. Wszystkie składniki zostały wrzucone do słoików i zalane wodą z cukrem, panie kucharki zagotowały nam słoiki i teraz już nasze kompoty czekają na zimę :)

Wigilia

17 grudnia w każdej grupie odbyła się uroczysta Wigilia wraz z rodzicami. Dzieci z gr. Zajączki przygotowały przedstawienie pt.: „Bożonarodzeniowa przygoda”, która bardzo spodobała się rodzicom i wywołała na ich twarzach uśmiech. Po przedstawieniu wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom wcześniej przygotowane pierniczki i wszyscy zasiedli do wspólnej Wigilii. Na stołach znalazło się oczywiście 12 potraw, wśród których nie brakowało np.: karpia, barszczu z uszkami, kapusty z grochem i innych.

Andrzejki

Dnia 30 listopada Zajączki obchodziły Andrzejki. Dzieci spotkały się, aby wróżyć, bawić się, śpiewać i tańczyć. Tego dnia dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jakie prezenty otrzymają od Mikołaja, które z nich pierwsze wyjdzie za mąż, bądź się ożeni i wiele wiele innych. Na koniec jak zawsze było lanie wosku oraz odczytywanie tajemniczych postaci.

Bal karnawałowy

7 stycznia odbył się huczny bal karnawałowy, wszyscy przebraliśmy się za różne postacie, nie brakowało kowbojów, ninja, kościotrupów, a także księżniczek, wróżek i różnych tancerek. Świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy, a nawet śpiewaliśmy, bo organizatorzy zafundowali nam karaoke.

Schronisko

28 listopada grupę „Zajączków” odwiedził pracownik Zielonogórskiego Schroniska dla Zwierząt, który starał się przybliżyć dzieciom pracę w schronisku i jego charakterystykę, pokazał dzieciom jak należy zachować się, gdy spotkają obcego psa, dzieci mogły również poznać kilkoro mieszkańców schroniska. Dodatkowo wszyscy otrzymali plansze, które przedstawiały jak opiekować się swoim pupilem oraz co mówi „psia mowa”.NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000