Dzień Dziecka

W dniach 02 – 03czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. W poniedziałek od rana na dzieci czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, bal przedszkolaka, piknik przedszkolny. We wtorek natomiast dzieci oglądały wspaniałe przedstawienie „Bajki do góry nogami”.

Dzień Mamy i Taty

Dnia 27 maja gościliśmy w naszej sali naszych kochanych rodziców. Z okazji ich święta przygotowaliśmy wspaniałe występy. Mówiliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki. Na koniec wręczyliśmy przygotowane przez nas ramki ze zdjęciami :-)

Spacer do apteki

Dnia 26.06. 2014 wybraliśmy się na spacer do Apteki na pobliskim osiedlu. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Zobaczyliśmy w jaki sposób są poukładane leki. Pani farmaceutka pokazała nam różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry,   które pomagają w walce z chorobą, opowiedziała także, że  jej praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur  leków na zamówienie. Wycieczka bardzo nam się podobała.Dnia 26.06. 2014 wybraliśmy się na spacer do Apteki na pobliskim osiedlu. Podczas wizyty mieliśmy wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Zobaczyliśmy w jaki sposób są poukładane leki. Pani farmaceutka pokazała nam różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają w walce z chorobą, opowiedziała także, że jej praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Wycieczka bardzo nam się podobała.

Warsztaty wielkanocne

15 kwietnia dzieci zaprosiły swoich rodziców na wspólne warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie robili koszyczki, pisanki, zajączki oraz inne ozdoby. Efekty ich pracy można było oglądać na zajączkowej wystawie.

Tydzień Zdrowego Przedszkolaka

W dniach 07.04-11.04 w naszym przedszkolu mieliśmy Tydzień Zdrowego Przedszkolaka. W tym czasie uczyliśmy się o zdrowych i niezdrowych produktach, robiliśmy piramidę żywienia, przygotowaliśmy sałatkę owocową, uczyliśmy się piosenki „Witaminki” oraz wierszyka „Zdrowie”. W piątek wszystkie grupy prezentowały przygotowaną pracę plastyczną pt. „Talerz ze zdrowym jedzeniem”.

 NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl
Liczba odwiedzin 0000