Zimowe zabawy

W ramach zadania z obszary 8 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z rodzicami pt. „Zimowe zabawy”. Zajęcia były realizowane w ogrodzie przedszkolnym. Celem ich było uświadomienie uczestnikom potrzeby ruchu i sprawności fizycznej w codziennym życiu. W szczególności zimą, kiedy większość osób jest biernych ruchowo.

W czasie zajęć prowadzące starały się zachęcać uczestników do ćwiczeń gimnastycznych i zabaw na powietrzu. Zaplanowane działania miały na celu zachęcić uczestników do aktywnego spędzania czasu oraz zademonstrować  w szczególności rodzicom, w jaki sposób można urozmaicić dzieciom czas zimą, dbając tym samym o ich sprawność fizyczną.

Do udziału w zajęciach zostały zaproszone dwie grupy dzieci 4 – letnich (Żabki i Pszczółki) wraz z rodzicami. W czasie zajęć proponowane były różne zabawy o tematyce zimowej np. „Śnieżne wyścigi”, „Rzut śnieżką do celu” itp. Zadbano również o część wokalną zajęć, dlatego też zaśpiewano razem piosenkę o zimie „Zima zła”. Tradycyjnie wspólnie ulepiono bałwana, który został pamiątka przeprowadzonych zajęć. Na koniec dzieci z rodzicami dokarmili ptaki ziarenkami przyniesionymi do przedszkola. Podkreślono potrzebę pomagania zwierzętom w tak trudnej dla nich porze roku.

Atmosfera w czasie zajęć była radosna. Udało się wyzwolić w uczestnikach pozytywne emocje oraz pobudzić twórczą wyobraźnie dzieci i rodziców. Rozwinięto również integrację między uczestnikami oraz zachęcono do aktywnego spędzania czasu. Podsumowując udało się zrealizować założony na początku cel zajęć.

NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl