Wyróżnienia

CERTYFIKAT „BLIŻEJ PIESKA”

Na stronie internetowej czasopisma „Bliżej przedszkola” ukazała się informacja o prowadzonych w naszym przedszkolu działaniach na rzecz zielonogórskiego schroniska dla zwierząt – udział w akcji „PSU NA BUDĘ”,  oraz prowadzonych zajęciach i konkursach, których celem jest wzbudzenie w dzieciach opiekuńczej postawy wobec zwierząt. Za podjęty trud otrzymaliśmy Certyfikat „Bliżej pieska”. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wspólnie z nami wspierają wszelkie działania na rzecz zwierząt☺


W Krainie Ekoludków 9 listopada odbyły się obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci pięknie  recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Podczas apelu Przedszkole Miejskie  nr 22 włączyło się w bicie ,,Rekordu dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Przedszkolaki za ogromne przygotowanie, zaangażowanie i  talent artystyczny nagrodzone zostały gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

To był bardzo piękny występ i mamy nadzieję, że zapadnie on na długi w pamięci naszych “Małych Polaków”


 

Grupa Zajączki wraz z rodzicami i nauczycielami wzięła udział w XIII Międzyprzedszkolnym Sportowym Turnieju Rodzinnym, podczas którego zajęła III miejsce.

Droga do finału nie była łatwa, drużyna wystartowała najpierw w eliminacjach, w których zajęła I miejsce i dzięki temu dostała się do finału. Walka była bardzo zacięta i wszyscy dzielnie walczyli. Dzieci otrzymały słodkości i medale, również rodzice i nauczyciele otrzymali medale. Przedszkole otrzymało puchar i wzbogaciło swoją bazę o kształtki geometryczne i skaner. GRATULUJEMY!

IMG_0513

Nauczycielka mgr Joanna Waniczek – Małolepsza wzięła udział w ogólnopolskim

konkursie „Mali Einsteini na start, czyli eksperymenty przedszkolaków”, zajmując I miejsce,

za które otrzymała dyplom oraz trzy książki z serii „Edukacja małego dziecka”.

Konkurs polegał na napisaniu scenariusza zajęć oraz zrealizowaniu tych zajęć w grupie

przedszkolnej. Następnie scenariusz wraz ze zdjęciami z zajęć należało wysłać na konkurs.

Zajęcia odbyły się w gr. Zajączki.

Scanitto_2013-08-27_002

II MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKARSKIM ” PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ” DLA PRZEDSZKOLI MIASTA I GMINY ZIELONA GÓRA

tn_DSCN0209

certyfikat_2

DYPLOM~1

ghjh (Custom)

Szanowni Państwo,

Serdecznie gratulujemy otrzymania Certyfikatu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w I ogólnopolskiej edycji programu organizowanego przez firmę Tymbark i markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska.

Raport, dokumentujący realizację programu przez przedszkole, potwierdził ogromne Państwa zaangażowanie, kreatywność i duży wkład w przeprowadzane działania. Jego sprawdzanie sprawiło nam wiele radości i dostarczyło bardzo pozytywnych emocji. Znakomite efekty, osiągnięte w czasie ekologicznych zadań, pokazały, że dla dzieci była to zarówno nauka, jak i wspaniała zabawa. Cieszymy się, że dzięki Państwa pracy dzieci  poznają piękno przyrody i uczą się, jak ją chronić.

Dziękujemy Dyrektorowi Przedszkola, wszystkim Nauczycielom, jak i Rodzicom za włączenie się w realizację ekologicznych projektów. Państwa życzliwa pomoc i fachowe wsparcie udzielane dzieciom zasługują na pochwały i najwyższe uznanie.

Zaangażowanie przedszkoli i zainteresowanie programem „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przerosło nasze oczekiwania. Akcja cieszy się dużą popularnością, dlatego też już jesienią 2010 r. rusza kolejna, ogólnopolska edycja programu. Serdecznie Państwa do niej zapraszamy. Wszystkie informacje na temat zasad przedłużenia Certyfikatu znajdą Państwo na stronie www.przyjacielenatury.pl już we wrześniu.

Gratulując udziału w programie przesyłamy Państwu Certyfikat, potwierdzający przyznanie Tytułu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, dodatkowe materiały edukacyjne dla przedszkola, specjalne upominki dla nauczycieli koordynujących program oraz książeczki gier i zabaw wraz dyplomem i drobne upominki dla każdego dziecka, które brało udział w programie, a także ulotki edukacyjne dla rodziców.

Serdecznie gratulujemy!

tn_bezpieczny_d tn_haribo_d
tn_kraina_dzieci_d tn_optymistyczne_d
tn_partnerskie_d tn_str_d
tn_taneczne_d tn_teatr_d

 

tn_ambasador_d

tn_konsul_d

tn_partner_d

tn_11certyfikat-optymistyczne-przedszkole

 

 

NIP 929-11-01-962
REGON 970314279
Miejskie Przedszkole Nr 22
"KRAINA EKOLUDKÓW"
ul. Porzeczkowa 34
65-790 Zielona Góra
Telefon: 068 454 73 16
e-mail: 22@mp.zgora.pl